top of page

Son zamanların en ilgi çekici kozmetik ürünleri AHA asidi içeren formüller durumundadır. Acaba bunun sebebi nedir? Neden 2 yıl önce çoğu kimse bilmezken son 1 yıldır neredeyse her kadının evinde mutlaka AHA içerikli en az 1 ürün bulunmakta. Bu yazımızda bunu ele almak ve bu asit hakkında birazcık konuşmak istiyoruz.


Tüm dünyada satış yapan global birkaç markanın AHA içerikli çok gözde ürünleri 2-3 yıl önce Türkiye’deki e-platformlarda doğrudan satışa başladı. Bu markaları önceden yurtdışında deneyimlemiş olan insanlar talep gösterdiler. Fakat fiyatları cep yakan cinsten olduğu için çoğu insan inceleme gereği bile duymadı. Bunu fırsat bilen bir çok firma AHA içerikli ürünler üreterek kadınlarımıza daha uygun fiyatlı ürünler sunmaya başladı ve bu sayede neredeyse günümüzde bilmeyen kalmadı. Asıl dikkat edilmesi gereken noktalar burada başlamaktadır.

AHA asidi en anlaşılır haliyle organik meyve asididir. Asidik özelliği yüksek olduğundan dolayı laboratuvar ortamında uygulanması gereken bir hammadde özelliğine sahip. Fakat konsantrasyon oranı düşürülerek kozmetik ürünlerinde de bulunarak kadındarın evinde uygulamalarına olanak sağlanmaktadır. Peki ne işe yarar bu Alfa Hidroksi Asit?

Düşürülmüş konsantrasyon oranı ile cildi çok nazik şekilde müdahelelerde bulunarak yeni cilt oluşumunu destekler, nemlendirir ve çok daha canlı ve temiz bir görünüm oluşturur.

Peki her Aha içerikli ürün/marka vadettiklerini gerçekleştirir mi diye düşündüğünüze eminiz.

Tabiki Hayır. Bu noktada bir çok parametre var. Örneğin %10 AHA asidi kullanılmış 2 farklı markanın ürünü aynı çözümleri vadederken biri diğerine göre çok etkisiz kalıyor. Çünkü biri diğerine göre dünyadaki tüm sertifikaları almış, uluslararası onaylardan geçmiş hammadde üreticilerinin AHA’sını kullanıyor, yine biri diğerine göre molekül büyüklüğünü insanların cildine işleyebilecek şekilde ayarlayarak faydasını en net şekilde hissedilmesini sağlıyor, yine biri diğerine göre içeriklerdeki diğer etken maddelerle uyumlu olabilecek şekilde formülize ediyor ama diğeri bunların hiç birini önemsemiyor. İşte tüm bu sebeplerden her AHA yazan ürüne kanmamak gerekiyor.

Biomish, AHA asidini ve diğer tüm hammaddelerini dünyanın en iyi onaylı tedarikçilerinden alarak uzun ARGE çalışmaları neticesinde bir çok insanda test ederek en iyi formülleri siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunmaktadır. Şimdiye kadar elde ettiğimiz müşteri memnuniyeti bizi ne kadar doğru hamleler yaptığımız konusunda çok mutlu etmektedir

bottom of page